Školení GPS 2015

b_150_100_16777215_00_images_clanky_IMG_9796.jpgZatímco dříve se místa, na která člověk potřeboval dostat, hledala mapou v ruce, dnes je pro mnoho lidí samozřejmostí využívat navigace s přesně zadanými GPS souřadnicemi. A je nutností, aby se i záchranáři naučili pracovat s vysílačkou i GPS. 

 

 Proto jsme připravili o víkendu 21. a 22. února pro naše členy kurz, který vedla Renata Klusáčková z Pražské ZBK. V sobotu odpoledne seznámila členy s teorií a večer připravila pro všechnyúčastníky praktickou hru v okolí, kde si vyzkoušeli zadávání souřadnic do GPS a komunikaci s ostatními přes vysílačky. V neděli dopoledne jsme pokračovali a vše si zopakovali. Přítomní se pak rozdělili do družstev, obdrželi souřadnice terénu a snažili se vyhledat ukrytou schránku. Vysílačkou pak předávali základně souřadnice GPS. Všichni se bavili a byli nadšení pokračovat ještě dalším kurzem i s našimi čtyřnohými kamarády. Poděkovali jsme za skvělou práci lektorce a budeme se těšit na další setkání.