Činnost 2011

V neděli 20. listopadu 2011 se uskutečnil v Červené Řečici v ubytovně u Pípalů vzdělávací seminář pro psovody. Lektor Jaroslav Vácha, úspěšný a zkušený kynolog z Havlíčkova Brodu s kolegyní Jiřinou Ramaekersovou připravil na dopoledne promítání DVD s diskusí.

Sobota 8. října 2011 patřila opět pejskařům, kteří se chystali na velice náročnou terénní zkoušku druhého stupně. Nastoupilo 6 psovodů, limit na překážkách se nepodařilo splnit 2 psovodům. Bohužel, i když jeden z nich patřil právě k nejlepším při vyhledávání na plochách.

Číst dál...Nezahálíme! Jestli se to dá tak nazvat. Snažíme s v dnešní náročné době skloubit své zaměstnání - které nás živí, rodinu - která nás potřebuje a výcvik se psem - který se stal pro nás drogou i relaxací.

Číst dál...Poslední květnový víkend 27. - 29.5. 2011 patřil našim záchranářům kynologům a mládeži ČČK na zámku v Červené Řečici. Akce se připravovala s předstihem a ve vzájemné spolupráci. Očekávala se i účast okresních SDH, ale bohužel na tento víkend jim připadla velká hasičská soutěž v Pacově, tak byla účast malá, ale přesto se na akci přišli podívat hasiči ze Želiva. Byli obratem zapojeni do akce vyhledávání v rojnici a tak se prošli v bažině přilehlého potoka v podzámčí, za účelem záchrany ztracených lidí, které vyhledávala Marie s Ronem a Dana s Aischou.

Číst dál...V sobotu 18. června 2011 jsme převzali klíč od záchranářské základny JČZBK na Spáleništi. K ubytování jsme využili srubů, kde mohli být s námi v přepravkách naši psi, jen Olda s Jirkou využili pidi chatek. S obdivem jsme zírali na vybavení a pohodu, kterou si vytvořil zvláště Olda, s vlající záclonou ve vchodu. Však jsme se tam hned pozvali a dostali kafíčko, zavzpomínali na dávná léta a my zralejší jsme chtěli, aby tento letní tábor byl pro nás i dovolenou.

I slunce v plné síle po celý den sledovalo v sobotu 21. 5. 2011 průběh mezinárodních zkoušek třinácti závodníků ve stopách, v plochách a sutinách. Náročnost zkoušek vydržel na jedničku rozhodčí p. Štibora, vedoucí zkoušek a pár jedinců. Vzdálenost na plochy a atmosféra šesti háravých fen udělala své. Přesto z třinácti zkouškařů neobstáli ve zkoušce pouze dva psovodi a to jim to uteklo jen o pár bodů. Škoda, ale neztratili optimismus a cvičit budou dál, jak slíbili. Zkoušky byly ukončeny v pozdních hodinách předáním pracovních knížek, pak už následovalo podání rukou, poděkování pomocníkům a figurantům a přání šťastné cesty domů.

Číst dál...Na žádost starosty OÚ v Křelovicích jsme připravili 26.3.2011 k besedě s důchodci přednášku s ukázkou o záchranářském výcviku psů. Přednášku vedla paní Kasalová, příjemnou formou vysvětlila důležitost a fungování psovodů záchranářů a připomněla, jak se mají lidé chovat při odchodu z domova.

Číst dál...Dnešní uspěchaná doba přináší s sebou nejen radosti ze života, ale i stres. Která generace je stresem více postižená, starší, střední nebo ta nejmladší? Těžko říci, ale každý má svých starostí dost a většina neví jak je řešit. Nejlepší recept na stres je ale relax, odejít do přírody, pročistit si hlavu, vnímat krajinu kolem sebe a zapomenout na problémy, které nás tíží........

Další články...