Činnost 2011

V neděli 17. prosince 2011 se uskutečnila v ubytovně U Pípalů Výroční valná hromada naší SDH. Proběhlo hodnocení uplynulého období, ocenění s malou odměnou našim členům a volby.

V neděli 20. listopadu 2011 se uskutečnil v Červené Řečici v ubytovně u Pípalů vzdělávací seminář pro psovody. Lektor Jaroslav Vácha, úspěšný a zkušený kynolog z Havlíčkova Brodu s kolegyní Jiřinou Ramaekersovou připravil na dopoledne promítání DVD s diskusí.

Sobota 8. října 2011 patřila opět pejskařům, kteří se chystali na velice náročnou terénní zkoušku druhého stupně. Nastoupilo 6 psovodů, limit na překážkách se nepodařilo splnit 2 psovodům. Bohužel, i když jeden z nich patřil právě k nejlepším při vyhledávání na plochách.

Číst dál...Sobotní ráno bylo zamračené a deštivé, ale pak se slunce probudilo a jako na omluvu hřálo psovodům po celý den. Před rozhodčí Ivetu Katrevovou a vedoucího zkoušek Tomáše Pípala nastoupilo šest psovodů.

Číst dál...Ve čtvrtek 4. srpna 2011 odpoledne začal můj mobil vyzvánět na poplach. Mladá žena mi sdělila stručné informace ke ztracené osobě na okrese Kutná Hora. Hlas zněl zoufale: „Přijedete?". Do hodiny odstartovalo auto Jirky S. z Pelhřimova, po cestě pobral naše členy i se psy, kteří se mohli akce tak rychle zúčastnit.

Číst dál...Základní škola Želiv připravila pro děti ke Dni Země velký projektový program, který se uskutečnil 20. dubna 2011. Při této příležitosti požádala paní ředitelka naší organizaci o ukázku záchranářského výcviku.

Číst dál...Nezahálíme! Jestli se to dá tak nazvat. Snažíme s v dnešní náročné době skloubit své zaměstnání - které nás živí, rodinu - která nás potřebuje a výcvik se psem - který se stal pro nás drogou i relaxací.

Číst dál...Poslední květnový víkend 27. - 29.5. 2011 patřil našim záchranářům kynologům a mládeži ČČK na zámku v Červené Řečici. Akce se připravovala s předstihem a ve vzájemné spolupráci. Očekávala se i účast okresních SDH, ale bohužel na tento víkend jim připadla velká hasičská soutěž v Pacově, tak byla účast malá, ale přesto se na akci přišli podívat hasiči ze Želiva. Byli obratem zapojeni do akce vyhledávání v rojnici a tak se prošli v bažině přilehlého potoka v podzámčí, za účelem záchrany ztracených lidí, které vyhledávala Marie s Ronem a Dana s Aischou.

Číst dál...V sobotu 18. června 2011 jsme převzali klíč od záchranářské základny JČZBK na Spáleništi. K ubytování jsme využili srubů, kde mohli být s námi v přepravkách naši psi, jen Olda s Jirkou využili pidi chatek. S obdivem jsme zírali na vybavení a pohodu, kterou si vytvořil zvláště Olda, s vlající záclonou ve vchodu. Však jsme se tam hned pozvali a dostali kafíčko, zavzpomínali na dávná léta a my zralejší jsme chtěli, aby tento letní tábor byl pro nás i dovolenou.

Číst dál...V období června a začátkem července 2011 jsme směřovali svými auty na sever až do Hejnice , kde se konaly zkoušky SDH v plošnéma a sutinovém vyhledání.

I slunce v plné síle po celý den sledovalo v sobotu 21. 5. 2011 průběh mezinárodních zkoušek třinácti závodníků ve stopách, v plochách a sutinách. Náročnost zkoušek vydržel na jedničku rozhodčí p. Štibora, vedoucí zkoušek a pár jedinců. Vzdálenost na plochy a atmosféra šesti háravých fen udělala své. Přesto z třinácti zkouškařů neobstáli ve zkoušce pouze dva psovodi a to jim to uteklo jen o pár bodů. Škoda, ale neztratili optimismus a cvičit budou dál, jak slíbili. Zkoušky byly ukončeny v pozdních hodinách předáním pracovních knížek, pak už následovalo podání rukou, poděkování pomocníkům a figurantům a přání šťastné cesty domů.

Číst dál...III. ročník závodu o Modrou stuhu se pořádal v sobotu 7. května 2011 v Želivě. Obsahoval opět disciplíny poslušnosti  a dovednosti, proložené dobrými nápady, kdy si psovod ověřil reakce a chování svého psa v mimořádných situacích.

Číst dál...V úterý 7. června 2011 jsme v Jizbici, v rekreačním areálu uskutečnili ukázku výcviku psů Bena, Rona a Gáji pro děti ZŠ Lukavec, Načeradec a Pacov.

Číst dál...Na žádost starosty OÚ v Křelovicích jsme připravili 26.3.2011 k besedě s důchodci přednášku s ukázkou o záchranářském výcviku psů. Přednášku vedla paní Kasalová, příjemnou formou vysvětlila důležitost a fungování psovodů záchranářů a připomněla, jak se mají lidé chovat při odchodu z domova.

Číst dál...Dnešní uspěchaná doba přináší s sebou nejen radosti ze života, ale i stres. Která generace je stresem více postižená, starší, střední nebo ta nejmladší? Těžko říci, ale každý má svých starostí dost a většina neví jak je řešit. Nejlepší recept na stres je ale relax, odejít do přírody, pročistit si hlavu, vnímat krajinu kolem sebe a zapomenout na problémy, které nás tíží........

Další články...