Činnost 2010

Číst dál...Naše skupina záchranářů dostala neuvěřitelné pozvání. Hospodář myslivců MS Želivka pan Krčil, CSc. vyjádřil přání, aby reprezentovali dva členové naši skupinu kynologů záchranářů na Hubertské mši v kostele.

Číst dál...Je dobře, že se u nás rozběhla specializace v plošném vyhledání, „královna"záchranářských prací. Po dvojkových terénních zkouškách jsme pro naše psovody připravili ještě jednu terénní zkoušku prvního stupně pod vedením Jirky Samka a rozhodčího Ing. J. Sedláka.

Číst dál...Přiblížil se den obávané zkoušky vyššího stupně, která měla zhodnotit naši práci se psy. Zkoušku posuzoval sám prezident SZBK pan Kuchta ze Žatce. I když jsme se snažili být klidní, nedokázali jsme se uvolnit a brát zkoušku na lehkou váhu.

 

Číst dál...V sobotu 5. června 2010 se v Želivě na fotbalovém hřišti TJ Sokol sešlo 9 psovodů se svými záchranářskými psy na závodě II. ročníku modré stuhy, soutěžilo se ve dvou kategoriích. Snažíme se o to, aby se v disciplínách objevovaly prvky z praxe a také abychom se zasmáli i sobě navzájem. Read More Skutečně komická byla disciplína poslušnosti se psem v botičkách, které se používají do sutin. Mnozí psi je měli poprvé a tak se vedle hodnocení navrhoval i umělecký dojem z pohybu psa. I samotné srandičky měly něco do sebe.

Číst dál...Příprava na tuto zkoušku terénního vyhledávání druhého stupně byla dobře plánovaná. Dva lesní terény na zkoušky nám schválil myslivecký výbor, ale byl omezen, proto jsme na trénink vyjížděli i do vzdálenějších oblastí. Těšilo nás, že naši kamarádi pejskaři nám pomáhali, trpělivě vylézali na stromy a povalovali se v různých dírách.