Činnost 2013

Číst dál...Teplý a suchý začátek března byl pro nás a naše záchranářské psy signálem, že  můžeme vyrazit do lesa a začít s trénováním plošného vyhledávání.

Číst dál...Naše jednatelka obdržela pozvání k výročí záchranářské kynologie IZS, jako držitelka prvního našeho atestu s Ronem. Slavnostní akce se ráda zúčastnila.

 


Číst dál...Jelikož posláním dobrovolných hasičů by mělo být především pomáhat druhým, rozhodli se psovodi ze sdružení dobrovolných hasičů Želiv 2 i tento rok pomoci útulku pana Váni v Kletečné drobnými dary.

Číst dál... Poslední červnovou sobotu 29. června 2013 pořádali v Jiřicích letečtí modeláři 5. ročník „Jiřické Show“ – rádiem řízené modely letadel.

Číst dál...K pětiletému výročí založení naší SDH Želiv 2 psovodi, jsme naplánovali společné cvičení s dobrovolnými hasiči. I když mnozí psovody neuznávají, snad by bylo dobré je nejdříve při práci vidět a pak si udělat názor. My jsme takové odvážlivce našli v SDH Košetice, SDH Lukavec a SDH Želiv 1.

Číst dál...Jak už bývá v posledních letech zvykem, patřil druhý červnový týden dobrovolným hasičům - psovodům a letnímu výcvikovému táboru na Spáleništi u Lipna, intenzivně věnovanému záchranářskému výcviku.

Číst dál...Letošní zima nadělila i dostatečnou sněhovou pokrývku a tu si k lavinovému výcviku využili zvláště mladí záchranáři.