Malý pohádkový les aneb s letadélky do pohádky 2

b_150_100_16777215_00_images_clanky_WP_20150801_003a.jpgV sobotu 1. srpna 2015 jsme od 18 hodin opět uspořádali pro děti v Želivě na fotbalovém hřišti a cvičáku zábavnou akci. 

Za výborné spolupráce s Leteckým modelářským klubem Jiřice, který tuto akci zahajuje, protancovalo letní oblohu několik zajímavých leteckých modelů. Nejvíce je obdivují tatínkové s malými i většími kluky. Akce s letadélky je dobře organizovaná a členové svoje modely dobře ovládají. Krátký program pak předvedli naši psi a už se mohly děti vypravit na pohádkovou stezku. Jako první je čekala pasačka s mečící kozou a pasteveckým psem Kukym, dětem se moc líbili a nikdo se nebál. U vody děti čekala Popelka pradlenka a děti jí pomáhaly prát na valše prádlo. Popelka tady měla také čtyřnohého kamaráda, nebyl to ale „Tajtrdlík“ ale její Roník. Pod korunou stromu čekala děti Karkulka s myslivcem a velkým psem, vypadal skoro jako vlk, ale byl moc hodný a děti si ho mohly pohladit. Hezká Karkulka nabízela dětem malinovou šťávu. Po několika krocích uviděly děti na střeše vodárny měsíc s Večernicí. Nabádala děti, aby se už chystaly domů, protože se stmívá, na cestu dětem spustila v košíku po provaze odměnu. U rybníka čekal na děti vodník s udicí a krásnou vodní vílou, děti si zachytaly na opravdový prut hračky a pak je čekala sladká broskev. Děti i rodiče byli spokojení a radostně nám mávali na rozloučenou. Byla to akce náročná, ale splnila svůj účel. Za její provedení patří dík nejen leteckým modelářům z Jiřic, ale i členům Jeřabiny Želiv, kteří nám zapůjčili kostýmy. Pochvala náleží i dobrovolníkům, kteří nám pomáhali a našim psovodům.