Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/0c-IMG_7504.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/0c-IMG_7504.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/7b-DSCN2690.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/7b-DSCN2690.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/9-IMG_7526.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/9-IMG_7526.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/IMG_7587.JPG'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/IMG_7587.JPG'
alt

V květnu letošního roku jsme uspořádali I. ročník závodu „O modrou stuhu“. Na tento závod navazuje naše podzimní akce a to I. ročník závodu „O žlutou stuhu“ v sutinách. Termín se opozdil z důvodu pořádání zkoušek, ale počasí vyšlo svátečně podzimní. Na závod se přihlásilo celkem 14 závodníků, z toho 7 psů mimo náš kraj.

Změřit síly s cizími záchranáři, vidět jiný styl práce, na to se vždy těšíme. A že k nám přijela elita zkušených psovodů bylo jasné, protože právě oni nám odvezli první ceny z jarní „Modré stuhy“.

alt

Pro závod jsme tentokrát zvolili nalezení tří figurantů na čas. Na všechno dohlížel vedoucí závodu Jirka Nečas s pomocnicí Evou Hypšovou. Terén k závodu byl v celém areálu bývalého statku. V přízemí staré obytné budovy se linula ze sudů vůně kvašeného ovoce a nově pálené slivovice, psům rozhodně nezamotala hlavu, tedy čenichy. Ve druhém patře na půdě pod podlahou byl umístěn první figurant. V kravíně, plném záludných úkrytů, tentokrát nebyl ukrytý nikdo. Následoval rozlehlý dvůr a pod budovou temný sklep, připravený se zásobami brambor na zimu. V rohu pod prkny tam označovali psi dalšího figuranta.

alt

Přes hromadu pneumatik se šplhali psovodi se psy do další budovy, kde v hromadě železných rour byl ukryt třetí figurant. Rozptýlením byl pro odcházející závodníky majitel palírny, který nabízel pro zahřátí lákavou slivovičku, ale bohužel byli všichni řidiči.

Pro mladé psy byl druhý terén upraven, ale také se třemi figuranty. Psi vyhledávali osobu v komíně za starou zbořenou pecí, ve spodním úkrytu v jímce a v průjezdu. Figuranti odvedli opět vynikající, obětavou práci a drkotali zuby ještě dlouho po končení.

alt

Tato akce každému z nás přinesla nové zkušenosti, máme o čem přemýšlet. Závod a výkony byly vyrovnané, vždyť se tam jednalo o vteřiny. Je potěšitelné, že všichni psi nalezli ukryté figuranty. Při vyhodnocení jsme úspěšné závodníky odměnili malými sponzorskými dárky a připnuli jim žlutou stuhu.

Je jasné, že příští rok budeme pokračovat II. ročníkem obou závodů.


Výsledky kategorie A
1. Kasalová Květa a Gara z Písničky
2. Vošmiková Eva a Vanda Anisok Enny
3. Zabová Lucie a Magie
4. Samek Jiří a Ben
5. Nováková Lucie a Dýna Rodšvéd
6. Šmídová Jana a Jessie
7. Pípalová Marie a Ron

8. Nečas Jindra a Atrey Artemis Terra
9. Pečenka Oldřich a Yoko Bohemia Abrus
10. Pípal Tomáš a Chiper Sv. Hubert

Výsledky kategorie B
1. Boháčová Magda a Corpus Delicti
2. Zabová Lucie a Sarah
3. Matějková Hana a Dupi Dup Nirreterrit
4. Vošmiková Eva a Airra Artemis Terra