Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/10IMG_3752.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/10IMG_3752.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/IMG_3825.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/IMG_3825.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/DSC07465.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/DSC07465.jpg'
10IMG_3752.jpg

Poslední březnovou sobotu jsme byli pozváni od havlíčkobrodských kolegů na cvičení do prostor bývalého kláštera v Pohledu. Objekt byl v dobrém stavu, protože zde byla donedávna škola pro děti. Původně byl klášter postaven v 15. století, jeho úpravy byly dokončeny v 18. století. Na vzhledu interiéru se podílel i známý J. Santini.

IMG_3825.jpg

S auty jsme zaparkovali na malém nádvoří, vytvořili jsme tři skupiny, protože nás psovodů bylo tentokrát opravdu hodně. Provedli jsme kulturní i výcvikovou prohlídku objektu a radovali jsme se z této „sutinové" lahůdky. Zámek měl velmi rozmanité prostory ke cvičení. Prosvětlené i temné sklepení nabídlo terén jak pro mladé psy, tak i pro zkušené. Půda s houpavou podlahou, kde měli problém s orientací i psovodi, nabídla zase místa, kde psi museli přecházet i přes trámy.

DSC07465.jpg

Po přechodu do starého špejcharu, který byl zčásti prázdný, měl až do třetího patra strmé, dřevěné schody a záludné úkryty za obložením stěn.

Cvičení se nám protáhlo až do pozdního odpoledne, ale i tak jsme nestihli využít všechny možnosti, které nám klášter nabízel. Rádi bychom se do takového objektu ještě někdy vrátili, ale starosta nám sdělil, že je o tento komplex zájem a bude se pravděpodobně prodávat. Budeme jim to přát, aby tato historická památka nedopadla například jako zámek v Červené Řečici.