alt Naši členové z Pelhřimova připravili pod vedením Jirky Vlacha scénář zásahu, který můžete shlédnout na stránkách www.kkpe.estranky.cz

Také psovodi dobrovolných hasičů mají svá cvičení. Nejde o hašení ožárů, či vyprošťování lidí z autovraků, ale o hledání ztracených osob, na které se právě kynologové specializují. Všechna cvičení sborů dobrovolných hasičů však mají společného jmenovatele a to, situování výcviku co nejblíže směrem k reálnému prostředí. O podobnou akci se pokusili také členové našeho SDH v polovině minulého měsíce. Hledání osob po jejich vlastní stopě není v současné době příliš běžné a aktuální, ale snad právě proto se několik našich hasičů rozhodlo o akční, rychlý stopařský zásah, a aby toho nebylo málo, přidali také něco málo z dovedností první pomoci, které si osvojili na nedávno absolvovaném kurzu, o kterém se také dočtete na našich stránkách. Okolnosti, za kterých se osoba ztratila se nejlépe dozvíte z pořízeného sestřihu videozáznamu, který najdete zde. Také přiložené fotografie dobře dokumentují průběh celého cvičení, včetně nášlapu stopy a líčení figuranta.

altaltalt