Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/DSCN1125.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/DSCN1125.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/IMG_0225.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/IMG_0225.jpg'
DSCN1125.jpg

Blíží se první jarní den a s ním i vidina mezinárodních zkoušek IRO a dvojkových, národních záchranářských zkoušek. Čas je neúprosný. Na psovody doléhá tíseň a pochybnosti, kterých se zbavíme jedině tehdy, když budeme se psy cvičit. Každý musí vědět o slabinách a pracovat na jejich odstranění. S "dvojkaři" jak si teď říkáme, cvičí i adepti na sutinové jedničky, kteří plánují pro sebe zkoušky na podzim.

IMG_0225.jpg

Mimo náš plánovaný výcvik jsme pozvali k přátelskému tréninku i psovody SDH Hejnice, záchranáře z Prahy a Liberce. Ubytování a stravování jim poskytli v turistické ubytovně u Pípalů. Na výcvik jsme zajistili bývalý lihovar v Keblově, který má již ale nového majitele. Začíná tam nová výstavba a pro nás to není již tak zajímavé. Konečně nám byly zpřístupněny po dlouhé odmlce i prostory starého zámku v Červené Řečici.

Společné cvičení s kolegy z jiné oblasti nám přinese do výcviku vždycky něco nového a my si také otestujeme svoje psy.

Přejeme si, aby nám bylo jarní počasí příznivě nakloněno a mohlo se trénovat i když víme, že musíme cvičit za každého počasí.

Další fotky najdete ve fotogalerii.