Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/DSCN1734.jpg.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/DSCN1734.jpg.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/DSCN1802.jpg.jpg'
There was a problem loading image 'images/fotoalbum/display/DSCN1802.jpg.jpg'
DSCN1486.jpgV sobotu 5. června 2010 se v Želivě na fotbalovém hřišti TJ Sokol sešlo 9 psovodů se svými záchranářskými psy na závodě II. ročníku modré stuhy, soutěžilo se ve dvou kategoriích. Snažíme se o to, aby se v disciplínách objevovaly prvky z praxe a také abychom se zasmáli i sobě navzájem. Read More Skutečně komická byla disciplína poslušnosti se psem v botičkách, které se používají do sutin. Mnozí psi je měli poprvé a tak se vedle hodnocení navrhoval i umělecký dojem z pohybu psa. I samotné srandičky měly něco do sebe.
Je nutné, aby pes v praxi zvládnul i přinášení jiných předmětů než jen aportů psovoda. Jízdu v kotouči někteří psi ještě nezvládli a tak doufám, že si to páníčkové vezmou k srdci. Mohou si se svými psy zadovádět i jinak než podle zkušebního řádu, jde o to připravovat psy na nezvyklé životní situace.DSCN1734.jpg
Pro zpestření se konal i závod o nejrychlejšího psa. První kolo na nečisto bylo pro všechny psi úspěšné, ale v uličce na ostro se objevily záludné, vonící a smradlavé překážky. I když si někteří hafani v běhu jen uzobli, byly to drahocenné vtěřiny, které je připravili o vítězství
Při dovednosti se objevily na překážkách nečekané předměty. Nejvíce zaujala jitrnice na skoku do dálky a zavěšená opice na „A". V celku můžeme ale hodnotit, že naše psi jen tak něco nerozháže a nepřekvapí. Nakonec si samozřejmě všichni napravili dovednost na čistých překážkách.
DSCN1802.jpgPři vyhledání v sutinách jsme si nedovolili příliš velké experimenty, ale přesto záludnosti přírody a větru udělaly své a tak i když terén psi dobře znali, měly čumáky plné práce. Psovodi brali závod příliš vážně a tak se ve vzduchu opět tetelila nervozita. Máme stále na sobě co vylepšovat. porad

Vyhodnocení:

 

Závod o nejrychlejšího psa vyhrála ovčačka Gara z Písničky Květy Kasalové

 

Kategorie A - začátečníci.............................počet bodů

1. Hávová Dana - fena RR Ajsha..... .....................131
2. Kralertová Věra - fena RtW - Bona Terezský dvůr....129
3. Matěková Vlasta - fena NO - Jesiie .....................125

 

Čestné uznání
pro štěně feny RR „ Kejly" - Hávy Vojtěcha............123

 

Kategorie B - pokročilí počet bodů

1. Pípalová Marie - pes GR - Ron.....................178
2. Kasalová Květa - fena NO - Gara z Písničky......161
2. Pípal Tomáš - fena ..... Choler S,. Hubert.........161
3. Samek Jiří - pes LR - Ben............................157
3. Šmídová Jana - fena GR - Jessie.....................157

 

V kategorii A byli nejlepší:

Poslušnost.....................Kralertová s Bonou
Dovednost..................Matějková s Jessí
Vyhledání v sutinách......Hávová s Ajshou

 

V kategorii B byli nejlepší:

Poslušnost....................Pípalová s Ronem
Dovednost...................Pípalová s Ronem
Vyhledání v sutinách.......Samek s Benem
a stejný počet bodů ......Kasalová s Garou z Písničky