b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_0915.jpgNaše skupina záchranářů dostala neuvěřitelné pozvání. Hospodář myslivců MS Želivka pan Krčil, CSc. vyjádřil přání, aby reprezentovali dva členové naši skupinu kynologů záchranářů na Hubertské mši v kostele.

Hubertská mše podle starého zvyku se měla uskutečnit v neděli 7. listopadu 2010 v Kostele narození panny Marie v Želivě. Zástupci za naší skupinu jsem bylá já a Jana Šmídová s fenou zlatého retrievra Jessie.

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_0919.jpgNa tuto listopadovou neděli se sešlo skutečně hodně lidí. Skoro se nám s Janou třásly kolena, odvahu nám ale dodávala pozitivní Jessí. Věděla jsem, že máme jít se psem až k oltáři a tak v nás byla malá dušička. Tolik známých i neznámých lidí nás sledovalo, někdo s úsměvem někdo s rozpaky. Našli se odvážlivci a děti, kteří si přišli naši fenku pohladit. Stáli jsme ve skupině myslivců s mladým jezevčíkem, který nás doprovázel a dělal Jesii společnost.

V kb_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_0921.jpgostele byla důstojná atmosféra, nádherná hudba a trubači znásobili tento zážitek. Pan opat si dokonce naši fenu pohladil a popřál nám hodně úspěchu s našimi záchranářskými psy. Jessie se chovala úžasně, určitě vycítila jak na tom záleží. Největší radost z naší společnosti měl jezevčík, který stále radostně vrtěl ocáskem a mrkal na naší fenku, ale reprezentoval myslivce také vzorně.

Velice si vážíme dobrých vztahů s myslivci, vždyť si nás v lese při výcviku i kontrolovali, ale této pocty bychom se nenadáli. Byl to ale hlavně nápad pana Csc. Krčila, který je myslivecký pejskař. Pan opata a pan CsC. Krčil nám sdělili, že příští rok Hubertskou akci lépe rozmyslí a všem našim členům se psy, před kostelem požehnají. Máme se na co těšit!

 

PS. Na výroční mysliveckou schůzi jsme poslali naši PF 2011 a dárek, který zajistila Dana Hávová a to - záchranářský pás. Moc se jim líbil a vzbudil velké veselí. Pás prý věnují do tomboly na myslivecký ples.