b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_modra_stuha_3_71-dscn4512.jpgIII. ročník závodu o Modrou stuhu se pořádal v sobotu 7. května 2011 v Želivě. Obsahoval opět disciplíny poslušnosti  a dovednosti, proložené dobrými nápady, kdy si psovod ověřil reakce a chování svého psa v mimořádných situacích.

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_modra_stuha_3_21-modr_stuha_7.5.11_092.jpgVyhledání v sutinách bylo tentokrát zajištěno v neznámém, vzdáleném objektu, abychom si ověřili, jak se zde budou psi pohybovat a vyhledávat ztracené osoby, protože známých sutin už máme dost. Psi skutečně uvítali neznámý prostor a pracovali s velkým zájmem. Ředitel závodu Vojta Háva připravil pro naše psy zapeklité úkryty a nečekané dárečky při vyhledání.

Závod se vyhodnotil a ocenil hned na místě po skončení vyhledání. Každý obdržel dárek, ale smyslem tohoto závodu nebylo vítězství, ale účast na něm, pobavit se, zdravě soupeřit a vzít si ze závodu ponaučení. Naše nervy nám stále pracují a nervozita psovoda poškozuje psa, to o sobě víme, ale ještě to nemáme zmáknuté.

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_modra_stuha_3_61-dscn4509.jpgK Závodu o Modrou stuhu přispěli sponzorskými dary Dana a Vojta Hávovi a Květa Kasalová. Poděkování patří všem zúčastněným, každý něčím vyniknul, každému se něco povedlo a něco ne, ale hlavně jsme prožili krásný pejskařský den. I když jsme se vraceli domů umořeni vedrem, zpocení a naši hafani toužili po stínu a vyplazovali na nás své udýchané, růžové jazýčky, stál ten den za to! Díky za organizaci a podporu závodu Vojtovi Hávovi s RR krasavicí Keylinkou, Daně s oddanou, pracovitou RR Aischou.

Další poděkování za účast na našem závodě patří:

Jitce Smílkové s pudličkou – bílou vílou Terezkou,

Jirkovi Samkovi s temperamentním LR Benem, který má stále dobrou náladu

Marii Pípalové s moudrým GR Ronem,

Tomášovi Pípalovi s chytrou uličnicí NS... Chiperkou

Květě Kasalové s NO Popelkou Gájou. 

 

Další fotky si můžete prohlédnout ve fotoalbu.