b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_3083.jpgZákladní škola Želiv připravila pro děti ke Dni Země velký projektový program, který se uskutečnil 20. dubna 2011. Při této příležitosti požádala paní ředitelka naší organizaci o ukázku záchranářského výcviku.

Ve všední den je problém sehnat členy, kteří chodí do zaměstnání a tak se mohli uvolnit jen Jirka Nečas - figurant, psovod Marie Pípalová se psem Ronem a mluvčí za naší organizaci Květa Kasalová. Na program jsme měli původně 20 minut, ale pro zájem dětí se akce prodloužila. Dětem jsme vysvětlili základy výcviku s ukázkou a poslušností psa, připomněli jsme dětem jak se mají chovat k cizím psům pokud je potkají. Děti zvláště ocenily potleskem a jásotem pár vtipných kousků, které Rony předvedl. Například odcizení čepice Jirkovi , její vrácení a přinášení zvláštních aportů.. Za souhlasu Marie se pak děti s radostí vrhly na Ronyho a hladily a drbaly jeho zlatý kožíšek, až jsme ho museli vysvobodit i když si dětských rukou opravdu užíval. Odcházeli jsme spokojeni, i za krátkou dobu se dá prezentovat něco z našeho výcviku..