b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_3300.jpgVe čtvrtek 4. srpna 2011 odpoledne začal můj mobil vyzvánět na poplach. Mladá žena mi sdělila stručné informace ke ztracené osobě na okrese Kutná Hora. Hlas zněl zoufale: „Přijedete?". Do hodiny odstartovalo auto Jirky S. z Pelhřimova, po cestě pobral naše členy i se psy, kteří se mohli akce tak rychle zúčastnit.

Vyjelo b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_3303.jpgpět psovodů se psy a po cestě jsme dostali další informace: „ Ztracená osoba.... muž 35 let, ženatý, podnikatel - truhlář, vzorný otec rodiny, tři děti.....vyjel v úterý ráno, nedojel do zaměstnání....dnes byl viděn v 8.00 hodin..."

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_3302.jpgDojeli jsme do určené vesničky, kde se setkali členové rodiny a přátelé pohřešovaného, dále i policie, hasiči a další občané. Záchranná akce probíhala již od úterka a rodina byla zoufalá. Povzbuzující zpráva pro členy rodiny byla informace, že muž byl spatřen na několika místech. Přispěli jsme našimi dobrými zkušenostmi a zapojili jsme se do organizace akce do té chvíle, než přijel vedoucí zásahu, profesionální hasič. Podle mapy jsme vyhodnotili situaci, informace a vytvořili šest skupin s vedoucími, předali jsme si čísla mobilů a rozjeli jsme se do určené oblasti k prohledání. Akce měla být ukončena po 21 hodině na sjednaném místě ve vesnici.

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_3304.jpgNaší skupině psovodů bylo přiděleno 5 místních lidí, kteří se dobře orientovali v hustém a rozlehlém lese. Postupovali jsme v rojnici, s rozestupy, aby psi prohledávali i hustá, špatně prostupná místa. Neopomněli jsme prohledat myslivecké posedy a krmelce. Bylo dusno, zmocnila se nás beznaděj, prohledali jsme větší úsek než jsme dostali za úkol, ale museli jsme se již pro špatnou viditelnost vrátit. Věděli jsme, že druhý den budeme pokračovat jinde.

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2011_img_3305.jpgČlenové rodiny přivezli na smluvené místo auto s občerstvením. Nastala smutná chvíle ukončit pro dnešní den pátrací akci, nebylo lehké dívat se mamince pohřešovaného do očí. „A co dál?" ptali se členové rodiny. Dávali jsme poslední povzbudivé rady. Většina z nás měla svěšené hlavy. Malý synovec pohřešovaného si přišel smutně pohladit naše psy. Ještě dlouho jsme debatovali a povzbudili rodinu nejen my, ale i dobrovolní hasiči se slovy: „Zítra opět přijedeme pomoci hledat."

Cesta domů byla smutná, necítili jsme únavu, jen soucit, hodnotili jsme průběh akce. Víme jakou roli hraje náhoda, ale dohodli jsme se druhý den pokračovat. V pátek ráno opět zvonil můj mobil, tentokrát s radostnou informací, že se pohřešovaný muž našel. Přítelkyně rodiny nám poděkovala, ráda jsem předala tuto informaci našim členům. Tentokrát to dobře dopadlo.

 

Akce se zúčastnili:

Marie Pípalová s Ronem GR

Jirka Samek s Benem LR

Květa Kasalová s Garou NO

Tomáš Pípal s Chiper NSDTR

Dana Hávová s Aischou RR 

 

Zpráva o výjezdu