b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2012_LVT_2012_aspolen_foto.jpgNa letní výcvikové soustředění záchranářských psů na Lipně jsme se těšili snad celý rok.

Oproti minulému jsme zaznamenali určité změny jak na trenažéru, tak v ubytování - v prvním případě byly přidány různé zapeklité úkryty, ve druhém mile překvapila zavedená elektřina ve srubech. Naši psi, stejně dychtiví jako my, neváhali ani vteřinu a hned první den pobytu v neděli večer si s chutí střihli hledání na sutinách. Nutno podotknout, že za týden pobytu naše rozlučková noční na plochách už zdaleka takový spád neměla, únava zkosila snad každého. Celých osm dnů bylo výborné počasí a došlo tedy i na vodní výcvik. Hlavní výcvikář měl tentokrát dobrý odhad a vzal s sebou i nafukovací člun, aby si pejsci zkusili opravdu všechno - ti nebojácní skoky do vody a následné tažení člunu ke břehu, ti méně stateční či vodu vůbec nemilující byli s velikým chlácholením odvezeni kus na vodu, aby alespoň doplavali za páníčkem ke břehu.

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2012_LVT_2012_sdsc07366.jpgDen co den ráno při snídani na krásné terase se rozdělily skupiny a každý mohl trénovat, co jeho pes nejvíce potřeboval - lépe řečeno v čem potřeboval zlepšit. Nejvíce byl obsazen sutinový trenažer, mladí psi se střídali se zkušenými, psovodi si navzájem figurovali a ti starší a zkušení i dobře a ochotně poradili začínajícím. Odpoledne byla na programu voda, nejdřív cvičení, pak zmožení psi zalehli a mohli jsme si i my užít koupání v krásné Lipenské přehradě.

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2012_LVT_2012_vdsc07136.jpgDobrá a přátelská atmosféra nás provázela celým týdnem. Nechybělo večerní venkovní posezení při krásném počasí, kdy jsme zhodnotili celý výcvikový den, upozornilo se na nedostatky a zároveň byly vysloveny i pochvaly šikovným a dobře hledajícím psům.

Soustředění bylo poučné, zároveň kamarádské a milé. Příští rok určitě naviděnou.

 

Fotky najdete ve fotogalerii.