b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2014_maly_poh_les2014_6_img_0623.jpgV sobotu 19. července v 18 hodin na fotbalovém hřišti TJ Sokol Želiv připravili zábavnou akci pro děti členové Leteckého modelářského klubu JIřice a Hasiči psovodi Želiv 2. 

V úvodu z Kynologického klubu Pelhřimov předvedla Lucie Štefánková ukázku agilit se dvěma pejsky a děti si potom mohly i samy vyzkoušet běh s Otylkou černostříbrnou kníračkou mezi tunely.

b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2014_maly_poh_les2014_1_img_0549.jpg

Končil parný letní den a na horkém letním nebi se začala prohánět barevná letadélka a jejich piloti Ladislav Farka s manželkou a synem, Václav Benda, Jan Vrána a Roman Machyán předváděli s nimi nádherné kousky. Zajistili nám i ozvučení, takže diváci byli o všem podrobně informování.Pak už bylo na vílách udržet dětskou drobotinu a postupně pouštět děti do pohádky. První je čekal na kynologickém cvičišti šašek se zlatým retrývrem a děti musely prolézt velkým tunelem, kdo to neuměl, tomu pejsek ukázal jak se to dělá. Na druhém stanovišti je čekali piráti i se dvěma černými pirátskými labradory, velká loď jako kulisa a kostými je přesvědčily, že jsou u pirátů a tak plnily úkoly, ale byly za to i další sladké odměny. Mnohé překvapila vrána na střeše vodárny, které nezbedné děti shazovaly míče a děti je házely zpět vráně nahoru. Odměna v košíku spuštěná na laně byla nejen sladká, ale i ovocná, tak si děti mohly vybrat.


b_150_100_16777215_00_images_fotoalbum_2014_maly_poh_les2014_2_img_0572.jpgA jako poslední byl u rybníka vodník s vílou, kteří nabízeli dětem udici a že si mohou vytáhnout úlovek,ale nebyla to ryba, ale bota, to však nikomu nevadilo, čekala je sladká broskev, lusky nebo další mlsoty. Málá akce pro děti udělala všem radost a my chceme poděkovat ještě jednou účinkujícím z LMK Jiřice, našim pohádkovým psovodům, Jeřabinám za půjčení kostýmů i sponzorům za podporu akce.

 

Starosta hasičů psovodů Kasalová Květa 

 

Další fotky najdete ve fotoalbu.